Ціна : 0 грн.
Зробити замовленняБета каротин
Про бета-каротин (провітамін А) вчені вперше заговорили в 1831 році, коли німецький хімік Вакенродер виділив барвний пігмент із жовтої ріпи. І назвав його «еліксиром краси і молодості».
Найбільше бета-каротину міститься в моркві. І навіть латинський переклад цього провітаміну означає помаранчевий коренеплід.
Для чого потрібне бета-каротин?
При попаданні в організм бета-каротин перетворюється на ретинол. Тобто це попередник (провітамін) вітаміну А. Він жиророзчинний і засвоюється тільки в присутності жиру. Бета-каротин має дві форми: кристалічний (фіолетово-червоний колір) і маслянистий розчин (жовто-оранжевий відтінок).
Основне завдання бета-каротину – доставка ретинолу в організм. Але попутно провітамін захищає клітини від ракових радикалів і запобігає серцево-судинним захворюванням. Знижує рівень холестерину і бореться з розвитком атеросклерозу.
Провітамін захищає шкіру, волосся і нігті від негативного впливу навколишнього середовища, наприклад блокує ультрафіолетове випромінювання. Також це ефективний засіб від хвороб очей. Уповільнює розвиток катаракти і глаукоми, зберігає зір навіть у літньому віці.
Лікарі рекомендують бета-каротин як засіб для зміцнення імунітету при лікуванні простудних захворювань, при підвищених тренувальних і психічних навантаженнях. Його призначають при раку, виразці шлунка, гастриті, дисбактеріозі.
Нестача бета-каротину
Суха і шкіра, яка лущиться говорить про те, що організму потрібен бета-каротин. Особливо це актуально взимку і ранньою весною, коли немає овочів і фруктів. Також про нестачу провітаміну свідчать прищі, слабке волосся, шаруються нігті. Якщо у вас поганий зір, вам також варто про це подумати.