Ціна : 0 грн.
Зробити замовленняМінеральні комплекси
Мінеральний комплекс - це набір інгредієнтів, необхідних для повноцінного функціонування організму. Він забезпечує доставку в організм важливих макро- і мікроелементів, які організм людини не може синтезувати самостійно.
Коли здорового харчування недостатньо, а організму все ще не вистачає цінних мінералів, на допомогу приходять БАДи, що містять набір найважливіших елементів.
Мінерали - що це?
Мінерали - це група поживних речовин, які не синтезуються організмом людини і повинні надходити в організм ззовні разом із щоденною їжею та/або дієтичними добавками.
Ці сполуки не є джерелом енергії, але вони необхідні для нормального функціонування організму.
Поділ мінералів
Мінеральні компоненти можна розділити на:
Макронутрієнти - мінеральні речовини, вміст яких в організмі людини перевищує 0,01% і добова потреба в цих компонентах перевищує 100 мг. Ця група включає, зокрема, магній, калій, кальцій або натрій.
Мікроелементи - мінерали, також відомі як мікроелементи, вміст яких в організмі людини становить менше 0,01% і добова потреба в цих компонентах менше 100 мг. До цієї групи входять, зокрема, цинк, селен, залізо або фторид.
Ультрамікроелементи - іноді розглядаються як підгрупа мікроелементів. Це елементи, яких в організмі людини дійсно мало. До цієї групи відносяться ванадій, нікель, кобальт і молібден.
Властивості мінералів та їх значення
Мінерали - це сполуки, необхідні для нормального функціонування організму. Ці інгредієнти забезпечують правильний перебіг важливих процесів в організмі, а також можуть підвищувати імунітет, зміцнювати волосся, нігті та шкіру, боротися з вільними радикалами, зменшувати окислювальний стрес або брати участь у синтезі різних ферментів.
Усі мінерали важливі для нормального функціонування організму. Про кожен з них також можна довго говорити, розбираючи його властивості. Зупиняючись на мінеральних комплексах, ми коротко зупинимося на деяких компонентах, що входять до їх складу.
Кальцій
Це основний компонент кісток і зубів, який також бере участь у процесі згортання крові. Кальцій класифікується як макроелемент. Цей компонент піклується про правильну роботу м'язів і бере участь у проведенні нервових імпульсів.
Магній
Магній бере участь у нервовій провідності та скоротливості м'язів. Він є активатором багатьох ферментів, а також бере участь у синтезі білка.
Калій
Відіграє важливу роль у підтримці водно-електролітного і кислотно-лужного балансу. Елемент також може впливати на підтримку рН клітин і контроль об’єму рідини. Він також бере участь в обміні білків і вуглеводів.
Залізо
Це елемент, який входить до складу гемоглобіну, тому необхідний для транспортування кисню з крові до клітин організму. Він також є будівельним матеріалом для багатьох інших білків і ферментів, в т.ч. міоглобін, який підтримує роботу м'язів. Залізо може позитивно впливати на роботу нервової та імунної систем.
Цинк
Цинк виконує важливі функції в клітинному метаболізмі, він відповідає за обмін білків, жирів і вуглеводів. Входить до складу багатьох ферментів, здатний впливати на роботу ендокринної системи, а також підтримувати стан шкіри, волосся і нігтів.
Фтор
Він може впливати на підвищення мінералізації тканини зуба, а також обмежувати ріст карієсогенних бактерій. Він необхідний для правильної структури кісток.
Селен
Входить до складу оксидоредуктивних ферментів, які беруть участь у боротьбі з вільними радикалами та усуненні окисного стресу. Крім того, елемент може впливати на імунну систему. Селен також входить до складу ферментів і підтримує роботу щитовидної залози.
Джерела мінералів
Основним джерелом мінеральних речовин є щоденне, здорове та збалансоване харчування. Цінні мінерали містяться в продуктах тваринного походження, а також у продуктах рослинного походження.
Субпродукти та червоне м’ясо багаті залізом, тоді як селен можна знайти переважно в бразильських горіхах і рибі. Кальцій можна отримати з молока та молочних продуктів, а крупи та цільні зерна є хорошим джерелом цинку. Фрукти та овочі - це багатство різноманітних мінералів і вітамінів, тому вони повинні бути основою щоденного меню.
Мінеральний комплекс для жінок і чоловіків
Зрозуміло, що потреби жінок і чоловіків різні. Також потреба в мікроелементах в раціоні різна, в залежності від статі. Тому жінкам і чоловікам слід подумати про доповнення свого раціону відповідним мінеральним комплексом, адаптованим до їхніх індивідуальних потреб.
Важливі мінерали в раціоні жінок
Відповідний комплекс мінералів в раціоні жінки повинен містити такі мінерали, як залізо, магній, цинк, селен і кремній.
Магній може впливати на скорочувальну здатність м'язів, а також на регуляцію кров'яного тиску і правильну роботу серця. У свою чергу, цинк здатний підтримувати роботу імунної системи і позитивно впливати на стан шкіри, волосся і нігтів. Кремній також може подбати про гарний стан волосся і нігтів, а також бере участь у синтезі колагену. З іншого боку, селен може зменшити окислювальний стрес, а також регулювати гормони щитовидної залози.
Мінерали, важливі для чоловіків
Попит на певні інгредієнти серед чоловіків змінюється з часом і залежить від способу життя, віку чи прикладених фізичних зусиль.
Хороша дієтична добавка для чоловіків повинна містити, серед іншого: калій, магній, цинк, залізо та селен.
Магній і калій можуть підтримувати роботу серця і м'язів. Ці інгредієнти також можуть допомогти зменшити стрес. Цинк і селен можуть позитивно впливати на фертильність і функцію простати, а також на імунну систему. У свою чергу, достатній запас заліза забезпечує транспорт кисню до клітин і може зменшити ризик анемії.
Мінерали в раціоні спортсмена
У житті спортсмена достатній запас мінералів також дуже важливий. Дефіцит важливих мінералів може подовжувати час регенерації та відновлення після фізичних навантажень, а також сприяти зниженню загальної психофізичної працездатності.
У раціоні фізично активних людей варто звернути особливу увагу на достатнє постачання таких елементів, як калій, натрій, магній, кальцій, залізо або цинк.
Деякі елементи, такі як натрій або калій, відрізняються підлужнювальними властивостями і, таким чином, можуть сприяти зменшенню кислотності м'язів і швидшій регенерації після тренування.
Під час інтенсивних фізичних навантажень цінні інгредієнти втрачаються разом з потом. Тому кожен день слід поповнювати мінерали, які були виведені з організму під час тренувань.
У разі труднощів із забезпеченням потреби в макро- і мікроелементах варто використовувати мінеральні комплекси, які можуть компенсувати недоліки в організмі і позитивно вплинути на стан і силу спортсменів.
Мінеральні речовини в раціоні людей похилого віку
Підтримання достатнього споживання макро- та мікроелементів покращує загальний стан здоров’я. Таким чином, мінерали можуть зробити процес старіння не таким важким.
Найчастіше у літніх людей спостерігається дефіцит кальцію, калію, заліза та магнію.
Оскільки кальцій є основним компонентом скелета, його дефіцит може сприяти підвищеному ризику остеопорозу та переломів усіх видів.
Дефіцит заліза, у свою чергу, призводить до анемії, яка дуже часто спостерігається у людей похилого віку. Недостатнє надходження елемента проявляється стомлюваністю, слабкістю і прискореним серцебиттям.
Магній, навпаки, бере участь у проведенні нервових імпульсів і може перешкоджати утворенню тромбів. Його дефіцит може сприяти виникненню неприємних м'язових судом, проблем із засипанням, а також перепадів настрою.
Калій, як і натрій, може допомогти підтримувати нормальний артеріальний тиск. Крім того, калій може позитивно впливати на роботу серця і кровоносної системи.
Важливо, щоб кожна літня людина дотримувалася збалансованої та різноманітної дієти, повної сезонних овочів та фруктів. Людям похилого віку не варто відмовлятися від м'яса і риби, а також цільнозернових продуктів. У разі труднощів із покриттям потреби в цінних мінералах варто подумати про доповнення мінеральними комплексами, щоб заповнити дефіцит, що виникає в організмі, і подбати про хороше самопочуття.
Мінеральний комплекс чи окремі мінерали?
Напевно, ви задаєтеся питанням, чи варто тягнутися до мінеральних комплексів, чи краще доповнювати кожен з інгредієнтів, яких не вистачає вашому організму, окремо.
Якщо в організмі є дефіцит одного або двох елементів, доцільно приймати окремі препарати, що містять даний інгредієнт.
Однак, коли організму більше не вистачає мінеральних речовин, або при їх значному дефіциті, наприклад, під час інтенсивних тренувань, під час хвороби та ослаблення імунітету, видається виправданим використання мінеральних комплексів, які забезпечать організм усіма важливими макро- і мікроелементами.