0
0
0

Мелатонін

0
IronFlex Melatonin є харчовою добавкою, призначеною для покращення якості сну та регуляції циркадних ритмів. Мелатонін, основний компонент цієї добавки, відомий своїми властивостями допомагати регулювати періоди сон-неспання, що особливо актуально дл..
Ціна : 173 грн.
Купити
0
Мелатонін – гормон епіфіза (шишковидної залози), що відповідає за регуляцію ритму сну та неспання. Вказана речовина відкрита у 1958 р. професором А. Лернером. Але мелатонін у БАДах з'явився на фармакологічному ринку лише в середині 90-х років Х..
Ціна : 202 грн.
Купити
0
Ціна : 253 грн.
Купити
0
Ціна : 280 грн.
Купити
0
Мелатонін 4 мг (100 vcaps) - допоможе вам заснути та поліпшити якість снуОпис:Мелатонін - це гормон, який виробляється нашою щитоподібною залозою, він регулює цикл сну та бодрощів. Якщо вам складно заснути або ви часто прокидаєтеся у нічний час та не..
Ціна : 475 грн.
Купити
0
Melatonin 7 mg (100 вегетаріанських капсул)ОписMelatonin 7 mg - це харчова добавка, яка містить натуральний гормон, що відповідає за регулювання циклу сну і бодрості.Кожна поглинування забезпечує 7 мг мелатоніну. Даний продукт допоможе вам покращити ..
Ціна : 512 грн.
Купити
Новинки
0
Slodkich Snow Shot (120 ml) - захопливий світ фруктово-ягідних смаківSlodkich Snow Shot - це смак, який народжується на теренах Польщі. Цей напій розкриває перед вами чудовий світ фруктово-ягідних смаків, який зможе подарувати вам неперевершений унік..
Ціна : 52 грн.
Очікується
0
Melatonin 8000 (180 tabs) від Польського виробникаОпис:Melatonin 8000 - це дієтична добавка, яка містить мелатонін, натуральний гормон, що регулює наш сон і бодховлення. Завдяки своїй високій дозі мелатоніну (8000 мкг на порцію), вона допомагає стабі..
Ціна : 371 грн.
Очікується
0
Passion Flower 350 мг (100 veg капсул) Passion Flower 350 мг - це натуральний засіб для підтримки здоров'я нервової системи. Країна виробник: США. Один баночка містить 100 veg капсул, які легко ковтати і швидко вбираються в організм. Переваги Passion..
Ціна : 407 грн.
Очікується

Мелатонін

Мелатонін, який називають гормоном сну, природним чином виробляється в організмі людини після настання темряви. Він використовується в основному для регуляції добового циклу, хоча має дещо ширший спектр діяльності. Його дефіцит викликає, зокрема, порушення ритму сну та проблеми з концентрацією. Тому варто подбати про відповідний рівень гормону в організмі.

Мелатонін - що це?

Мелатонін - це гормон, який природним чином зустрічається в організмі людини і є похідним триптофану. Він виробляється в центральній нервовій системі епіфізом - однією з ендокринних залоз, розташованих в головному мозку.

Природна секреція мелатоніну в організмі регулюється світлом і темрявою. Вивільнення мелатоніну починається близько 21:00, а найвищої концентрації гормон досягає між 2 і 4 ранку, його вироблення поступово сповільнюється близько 7-9 ранку.

Сон при освітленні погіршує якість сну і знижує синтез мелатоніну.

За добу в організмі виробляється близько 30 мкг гормону. Рівень мелатоніну з віком знижується (приблизно з 40 років його концентрація поступово знижується), тому порушення циркадного циклу є поширеним явищем серед літніх людей.

Мелатонін необхідний для підтримки нормального ритму сну і неспання. Однак він виконує й інші функції в організмі, і його дію можна вважати різноспрямованою.

Як діє мелатонін?

Мелатонін називають гормоном сну, тому що, як ми вже згадували раніше, він відповідає за регуляцію циркадного ритму сну та неспання та піклується про правильний перебіг циркадного циклу. Таким чином, він відіграє важливу роль у регулюванні годин сну протягом дня. Застосовується при симптомах безсоння, в тому числі хронічного і пов'язаного з процесами старіння.

Мелатонін також може допомогти стабілізувати регуляцію температури тіла та знизити артеріальний тиск.

Крім того, як антиоксидант, він має антиоксидантну дію. Гормон ефективно підтримує боротьбу з вільними радикалами, знижує окислювальний стрес і, крім того, може сприяти підвищенню активності найважливіших антиоксидантних ферментів, таких як супероксиддисмутаза або каталаза.

Гормон сну в невеликій кількості також виробляється в травній системі, де він може уповільнити процеси травлення та стимулювати підшлункову залозу виділяти ферменти. Крім того, мелатонін може протидіяти надмірній секреції шлункового соку та брати участь у модулюванні перистальтики шлунково-кишкового тракту.

Дефіцит мелатоніну

Симптоми дефіциту мелатоніну включають:

  • труднощі з засипанням вночі,
  • проблеми з концентрацією,
  • втома,
  • дратівливість,
  • відволікання,
  • погіршення самопочуття,
  • проблема з ранковим пробудженням.

Як природним чином заповнити дефіцит мелатоніну?

Щоб подбати про своє тіло та правильний ритм сну та неспання, варто звернути увагу на поведінку, яка природним чином допоможе нам заповнити дефіцит мелатоніну.

Тому хорошим рішенням буде лягати спати в певний час. Варто подбати про те, щоб безперервний сон тривав 7-8 годин, адже саме стільки потрібно організму для регенерації.

В останній прийом їжі перед сном варто включити легкозасвоювані продукти. Добре, коли вони є джерелом триптофану, який бере участь у виробленні серотоніну і мелатоніну. Ці гормони впливають на відчуття релаксації та підтримують регуляцію циркадного циклу. До таких продуктів відносять гарбузове насіння, сир, рибу або молоко.

Також варто подбати про щоденну фізичну активність, особливо на свіжому повітрі.

Надлишок мелатоніну

Мелатонін у занадто великих кількостях може сприяти виникненню небажаних симптомів, таких як:

  • нудота,
  • погіршення самопочуття,
  • головні болі,
  • сонливість,
  • кошмари.

Надлишок мелатоніну може бути спричинений недостатнім перебуванням на світлі, неправильним харчуванням, а також тривалим неправильним прийомом добавок.

Мелатонін у вигляді БАД - для кого?

Мелатонін у вигляді добавки рекомендується особливо людям, які страждають розладами сну - у них є проблеми з засипанням, а вранці вони скаржаться на проблеми з пробудженням.

Крім того, препарати, що містять гормон сну, рекомендовані людям похилого віку, у яких природне вироблення мелатоніну поступово знижується, а також сліпим людям, у яких також може бути порушений добовий цикл.

Дієтичні добавки з мелатоніном також підійдуть мандрівникам, які страждають від зміни часових поясів (часовий лаг), або людям, які працюють позмінно.

Правильне використання добавок, багатих мелатоніном

Відповідна порція БАД, що містить мелатонін, залежить від віку, маси тіла та концентрації діючої речовини в препараті.

При порушеннях добового ритму сну і неспання найчастіше застосовують дози від 1 до 5 мг на добу. Незрячим, а також зрячим людям препарати, багаті мелатоніном, рекомендується приймати після настання темряви, бажано за годину до сну.

При порушеннях сну, пов'язаних зі зміною часового поясу, рекомендована порція мелатоніну в 1-3 мг. Добавку слід приймати один раз на день, ввечері, приблизно протягом трьох днів.

Гормон можна використовувати тривалий час, оскільки він не викликає звикання. З цієї причини прийом мелатоніну можна вважати безпечним.

Протипоказання та побічні ефекти застосування мелатоніну

Добавки, що містять мелатонін, не можна застосовувати при підвищеній чутливості до діючої речовини або будь-якого з компонентів продукту. Також не варто приймати гормон після вживання алкоголю.

Небажано поєднувати мелатонін з деякими седативними засобами та антидепресантами, такими як тіоридазин або іміпрамін. Також не рекомендується сідати за кермо після прийому БАД.

Слід бути обережними при прийомі мелатоніну пацієнтами з порушенням функції печінки, депресією або гормональними розладами.

При короткочасному застосуванні побічні ефекти виникають дуже рідко. До них відносяться такі симптоми, як головний біль, дезорієнтація або зниження температури тіла.