Ціна : 0 грн.
Зробити замовленняВітамінно-мінеральні комплекси
Вітамінні комплекси - це сукупності вітамінів і мінералів, які, зосереджені в одній таблетці, допомагають відновити сили і міцне здоров'я. Як відомо, здорове збалансоване харчування, активний спосіб життя і відсутність стресів є важливими елементами, необхідними для нормального функціонування організму. Однак реальність зовсім інша. Нашому організму дуже часто не вистачає ключових макро- і мікроелементів, а забезпечити їх з раціоном складно. На допомогу приходить комплекс вітамінів і мінералів!
Вітамінний комплекс - запорука здоров'я?
Хоча найважливішим правилом є дотримання збалансованої дієти та забезпечення всіма необхідними вітамінами та мінералами щоденної їжі, ми всі знаємо, що це не одне з найпростіших завдань. Іноді у разі вагітності, підвищеної фізичної активності або хвороби потреба в певних інгредієнтах значно зростає.
Відомо, що мікроелементи, які надходять з їжею, краще засвоюються організмом. Однак краще прийняти БАД, який не засвоїться на 100%, ніж страждати від дефіциту вітамінів і мінералів, чи не так?
Коли дієти недостатньо, поповнення дефіциту за допомогою добавок правильного складу здається відмінним рішенням!
Що таке вітаміни та мінерали?
Вітаміни — це ендогенні речовини, необхідні для нормального функціонування організму, але вони повинні надходити з їжею, оскільки організм не в змозі їх виробляти самостійно.
У свою чергу мінеральні компоненти - це елементи, які залишаються після мінералізації тканин у вигляді золи і не є джерелом енергії.
Поділ вітамінів
Вітаміни можна розділити на водорозчинні та жиророзчинні. Різниця полягає в тому, що такі інгредієнти, як вітаміни групи В або вітамін С, розчиняються у воді, а їх надлишок виводиться з організму разом із сечею. Одним словом, ці інгредієнти важко передозувати. Навпаки, вітаміни A, D, K і вітамін E розчиняються в жирах, тому для підвищення їх біодоступності рекомендується приймати їх разом з джерелом жиру. Жиророзчинні вітаміни можуть бути передозовані. На відміну від водорозчинних вітамінів, їх надлишок не виводиться, а зберігається в організмі.
Поділ мінералів
Мінерали можна розділити за вмістом в організмі. Тоді розрізняємо:
Макроелементи, тобто сполуки, вміст яких в організмі перевищує 0,01%, а добова потреба перевищує 100 мг/добу. До них відносяться калій, магній, кальцій або натрій,
Мікроелементи, сполуки, вміст яких в організмі менше 0,01%, а добова потреба не перевищує 100 мг/добу. До цієї групи входять такі мінерали, як залізо, цинк і селен.
Функції мікроелементів в організмі
Окремі вітаміни та мінерали виконують різні функції в організмі. Вітамінні комплекси зазвичай містять такі мікроелементи, як:
- вітамін С, який позитивно впливає на імунну систему організму, знімає втому і бере участь у виробленні колагену,
- вітамін Е, який захищає від вільних радикалів і прискорює регенерацію пошкоджених клітин,
- вітамін В - підтримує правильну роботу нервової системи і відіграє важливу роль в обміні речовин. Потреба в цьому інгредієнті особливо зростає при регулярних фізичних навантаженнях,
- вітамін К, який забезпечує правильне згортання крові,
- вітамін А - благотворно впливає на правильний зір і забезпечує правильну роботу м'язів,
- вітамін D є компонентом міцних кісток, який також відповідає за правильне функціонування імунної системи,
- магній, який забезпечує скорочувальну здатність м'язів і позитивно впливає на нервову провідність,
- хром і цинк - допомагають підтримувати нормальний рівень глюкози в крові,
- йод і селен - подбають про правильну роботу щитовидної залози.
Підбір вітамінного комплексу
На ринку представлені різноманітні вітаміни та мінерали, а також різноманітні вітамінні комплекси. Неможливо вказати одну, найкращу добавку. Все залежить від індивідуальних параметрів - виникаючих недоліків, способу життя.
Для людей, які займаються спортом і ведуть активний спосіб життя, рекомендуються полівітаміни, до складу яких входять такі компоненти, як вітаміни групи В, вітамін C, D і залізо.
У свою чергу, вагітним особливо рекомендуються комплекси, що містять фолієву кислоту, пантотенову кислоту, вітамін D або селен.
Жінкам, які скаржаться на ослаблене волосся і нігті, необхідно приймати БАДи, що містять вітаміни групи В, особливо біотин, а також цинк і залізо.
Хороший склад вітамінного комплексу повинен, однак, містити оптимально налаштований набір мікроелементів з високою біодоступністю. Тому варто перевіряти етикетки, які пропонують виробники продукції.
Вітамінний комплекс або окремі інгредієнти - що вибрати?
Вам цікаво, чи є вітамінний комплекс кращим вибором, ніж прийом кожного інгредієнта окремо? Зазвичай кажуть, що якщо щось працює на все, це марно. На щастя, цей вислів не стосується полівітамінів!
Вітамінні комплекси – відмінний вибір для протидії наявним дефіцитам і забезпечення постійного доступу до цінних інгредієнтів для людей з підвищеними потребами. Це просто мінімізація кількості вживаних препаратів без втрати цінних сполук.
Протипоказання та побічні ефекти
Єдиним протипоказанням до прийому полівітамінних добавок є алергія на будь-який з інгредієнтів препарату.
У разі проблем з ковтанням варто звернути увагу на продукти, доступні у формі шипучих таблеток, які також багаті вітамінами та мінералами.
Особливо важливо приймати вітамінні набори в помірних кількостях, відповідно до рекомендацій виробника. Занадто малий запас інгредієнтів нічого не дасть, а занадто великий - може становити загрозу вашому здоров'ю. Використані відповідно до рекомендацій вітамінні набори не зроблять негативного впливу на організм, а навпаки – сприятимуть покращенню самопочуття та стану.