Ціна : 0 грн.
Зробити замовленняВітамін Е
Вітамін Е - одна з жиророзчинних речовин, яка підтримує роботу всього організму. Його називають вітаміном молодості та плідності, тому що він позитивно впливає на стан шкіри, гальмуючи процеси старіння, а також підтримує роботу репродуктивної системи та піклується про правильне перебіг вагітності. Вітамін Е також забезпечує правильний метаболізм м'язів і відіграє багато інших важливих ролей в організмі.
Вітамін Е - що це?
Вітамін Е - це група органічних хімічних сполук, відомих як токофероли. Звичайно, існують різні форми вітаміну Е, тому можна виділити альфа-, бета-, гамма- і дельта-токоферол і альфа-, бета-, гамма- і дельта-токотрієнол. Ці форми мають різний рівень активності, але альфа-токоферол вважається найбільш біологічно активним.
Вітамін Е належить до жиророзчинних речовин, таких як вітамін А, D або К. Тому він зберігається в організмі людини, головним чином у жировій тканині та надниркових залозах, а не виділяється з потом, як у випадку водорозчинних вітамінів.
Джерела вітаміну Е в їжі
Вітамін Е міститься в різноманітних продуктах харчування. Де його найбільше? Хорошим джерелом мікроелементів є такі продукти, як:
- рослинні олії - багатство вітаміну Е міститься в основному в соняшниковій олії та олії зародків пшениці,
- лісові горіхи,
- зародки насіння злаків,
- паростки,
- шпинат,
- насіння соняшника,
- гарбузове насіння,
- мигдаль,
- риба
- петрушка.
Вітамін Е - властивості
Вітамін Е виконує багато різних функцій в організмі. Перш за все, це потужний антиоксидант, який завдяки своїм антиоксидантним властивостям може захищати організм від окислювального стресу, знищуючи вільні радикали і таким чином уповільнюючи процес старіння.
Крім того, сполука може захищати еритроцити від руйнування та сприяти транспорту кисню в організмі, а також зміцнювати стінки кровоносних судин і захищати їх від руйнування. Він також бере участь у передачі нервових сигналів по всьому тілу.
Мікроелемент також називають вітаміном фертильності, оскільки він необхідний для правильного функціонування репродуктивних органів. Він бере участь у сперматогенезі, підтримує овуляцію, а також може впливати на правильний розвиток плоду та бере участь у формуванні зору. У поєднанні з фолієвою кислотою він може запобігти розвитку вроджених вад плоду і пошкодження нервової системи. Він також піклується про правильну вагу дитини при народженні.
Завдяки уповільненню процесу старіння шкіри вітамін Е також називають вітаміном молодості. Мікрокомпонент здатний живити, зволожувати та відновлювати шкіру, а також помітно покращувати її стан. Він також є природним УФ-фільтром, завдяки чому цей вітамін використовують не тільки в косметиці проти зморшок, але і в сонцезахисних кремах.
Вітамін Е підтримує і захищає зір, забезпечує його ефективність, а також піклується про гостроту зору. Він також може підтримувати правильну працездатність м'язів і їх роботу, тому він важливий у житті кожного спортсмена.
Потреба у вітаміні Е
Добова потреба у вітаміні Е, як і в інших вітамінах, залежить від статі, віку та фізіологічного стану.
У жінок добова норма мікроелемента, згідно з Нормами харчування на рівні достатнього споживання, повинна становити 8 мг, а у чоловіків – 10 мг. Для дітей потреба становить від 4 до 10 мг/добу, а для вагітних – 10 мг. Під час годування рекомендується щодня приймати 11 мг альфа-токоферолу.
Попит також зростає серед людей, які мають порушення всмоктування або дефіцит мікроелементів.
Симптоми та наслідки дефіциту вітаміну Е
Дефіцит вітаміну Е виникає в основному у людей з порушенням всмоктування жиру, целіакією або муковісцидозом. Вони також можуть виникнути у дітей, народжених передчасно.
Основні можливі симптоми та наслідки дефіциту вітаміну Е:
- втрата волосся,
- втома і дратівливість,
- передчасне старіння,
- підвищена сприйнятливість до інфекцій,
- неврологічні розлади,
- м'язова дисфункція і м'язова слабкість,
- анемія,
- погіршення зору,
- безпліддя.
Дефіцит мікроелементів також знижує секрецію гонадотропного гормону, що може спричинити аномалії будови чоловічої сперми. У свою чергу, у жінок недостатнє надходження вітаміну Е може призвести до передчасного розриву плодових оболонок і передчасних пологів, а в крайніх випадках до викидня і смерті плода.
Надлишок вітаміну Е в організмі
Передозування вітаміну Е зустрічається вкрай рідко. Особливо важко, якщо мікроелемент надходить в організм тільки з їжею.
Надлишок альфа-токоферолу можливий у разі неправильного прийому дієтичних добавок і може призвести до таких симптомів, як:
- головні болі,
- кишкові розлади,
- подвійне бачення,
- втома,
- слабкість.
Добавка вітаміну Е
Прийом вітаміну Е у вигляді харчових добавок слід розглянути особливо жінкам у третьому триместрі вагітності, оскільки це надзвичайно важливий мікроелемент для правильного розвитку плоду.
Крім того, варто ввести в свій раціон препарати, що містять альфа-токоферол, чоловікам, які борються з безпліддям, а також жінкам, які скаржаться на хворобливі менструації.
Дієтичні добавки з вітаміном Е також можуть допомогти людям із дефіцитом цього інгредієнта, зокрема з целіакією, муковісцидозом або захворюваннями травної системи.
Оскільки вітамін Е відноситься до жиророзчинних вітамінів, для підвищення його засвоєння і біодоступності рекомендується приймати його разом з продуктами з високим вмістом жиру.