Ціна : 0 грн.
Зробити замовленняРозширення наших «природних» здібностей за допомогою науки і технологій - явище не нове - воно було ключовим двигуном еволюції людського суспільства протягом усієї історії: рух на колесах; навігація компасом; зв'язок із дротом. Область «нейропосилення» - використання нашого розуміння того, як працює мозок безпосередньо, щоб спробувати покращити те, як він функціонує, - цілком може стати наступним таким каталізатором.
Наше нове дослідження, присвячене вивченню когнітивних ефектів модафініла у вигляді «розумних таблеток», показало, що він може покращити продуктивність здорових людей при виконанні когнітивних завдань, що означає, що його можна вважати першим із цих «нейропідсилюючих агентів» . Але також ясно, що нам необхідно радикально покращити спосіб аналізу впливу цього виду добавок як на здоровий мозок, так і на суспільство загалом.
Модафініл - це стимулюючий препарат, ліцензований Управлінням з санітарного нагляду якості харчових продуктів і медикаментів, щоб допомогти людям з порушеннями сну не спати. Це означає, що його безпека для людей була підтверджена в клінічному контексті протягом відносно тривалого періоду часу та при багаторазових дозах. Було виявлено, що у цих людей, а також у багатьох інших із психоневрологічним захворюванням, споживання модафінілу покращує широкий спектр когнітивних функцій, наближаючи їх до «нормальних». У людей, позбавлених сну, включаючи пілотів та лікарів, модафініл, мабуть, також має цей ефект.
Але ми хотіли з'ясувати, як це вплинуло на здорових людей, які не мали браку сну. У 24 дослідженнях, які ми розглянули в період з 1990 по 2015 рік, виявилося, що споживання модафінілу також здатне покращити когнітивні функції, зокрема «вищі» когнітивні функції, такі як вирішення проблем та планування. Це поліпшення не спостерігалося щоразу, кожному тесті, кожної людини; а для деяких когнітивних функцій, таких як увага, навчання та пам'ять, багато досліджень взагалі не змогли показати жодних відмінностей.
Ми навіть змогли зробити кілька припущень про те, як це могло б відбуватися: наприклад, ефекти, які ми спостерігаємо, можна пояснити «низхідним» ефектом на когнітивну обробку, викликаним посиленням активності в префронтальному мозку. Важливо зазначити, що в дослідженнях, які ми обстежили, люди, які приймали модафініл, повідомляли про дуже низьку кількість побічних ефектів, всі з яких спостерігалися в рівних пропорціях у групах плацебо, які приймали ті самі тести.
Збираючи дані для нашого дослідження, ми були здивовані методологією, використаною в дослідженнях, які ми вивчали. По-перше, загальна кількість досліджень, орієнтованих на здорових людей, була дуже низька, як і кількість людей, яких вони оцінювали, - в середньому близько 30 учасників на дослідження. По-друге, в багатьох дослідженнях використовувалися когнітивні тести, які здавалися непідходящими - тести, які зазвичай використовуються для оцінки когнітивних дефектів у людей з психоневрологічними або неврологічними розладами. Проблема полягає в тому, що здорові люди дуже добре почуваються без прийому препарату - відомий у науці як «ефект стелі» - і тому поліпшення роботи з речовиною важче, якщо не неможливо, виявити.
Наше дослідження показує, що в контрольованому науковому середовищі використання модафінілу для покращення когнітивних функцій є безпечним та ефективним, враховуючи, що більшість досліджень, які ми розглянули, давали добавку лише один раз, що знижує нашу здатність робити довгострокові заяви.
Є вагомі підстави для продовження цієї оцінки з використанням класичногоїх наукових підходів, з покращеними режимами тестування, ширшим пулом учасників, тривалими періодами прийому, використанням у поєднанні з іншими втручаннями, такими як когнітивне тренування та неінвазивна стимуляція мозку, та моніторингом фізіологічного стану, зміни та відмінності, пов'язані з віком людини.
Однак, враховуючи широке використання модафінілу людьми без порушень сну, кориснішим і етичнішим підходом може бути використання більш реалістичного контексту тестування для вивчення його ефектів. Отже, можливо, найважливішим висновком нашого дослідження є те, що інфраструктура, яку ми нині використовуємо для оцінки нейропідсилення, є неадекватною. Нам необхідно розробити, покращити та стандартизувати режими когнітивного тестування для високофункціональних людей.
Навіть проблеми, викладені вище, бліднуть у порівнянні з питанням про те, як найкраще інтегрувати технології та БАДи, які безпосередньо взаємодіють з мозком, у повсякденне життя. Ці агенти, безперечно, з'являться найближчим часом: подумайте про наступне покоління розумних таблеток та смартфонів; Google Glass та Microsoft HoloLens.
Ці розробки мають величезний потенціал для зміни нашої внутрішньої сутності: розширення діапазону і глибини людського розуміння і дій може дозволити нам глибше оцінити таємниці і красу навколишнього світу, перевизначити відносини і краще зрозуміти його, наші розумові спонукання та недуги. Так само це може дозволити нам стати більш продуктивними, інноваційними та стійкими.